e-FRACTAL - e-business driven company

en cs
Hostování aplikací

Služby

Kontaktujte nás

e-FRACTAL s.r.o.
Vinohradská 174
130 00 Praha 3
Česká republika

e-mail: info@e-fractal.cz
tel: +420 222 523 000

Hostování aplikací

Již od počátku naší činnosti jsme se zaměřili poskytování komplexních služeb, které kromě vývoje, rozvoje a implementace aplikací zahrnuje i provozování aplikací. Díky tomu jsme si postupně vybudovali profesionální hostingové centrum v pronajatých prostorech s našimi vlastními servery pod naší správou.

 

Od prvních PC serverů, které jsme používali pro hostování internetových stránek na platformě Windows i Linux jsme velmi rychle přešli k profesionálním výkonným serverům formátu 1U až 2U od renomovaných výrobců a garantovaným servisem. Během posledního roku postupně veškeré námi provozované aplikace přesunujeme na virtualizovanou platformu, která zajistí flexibilní růst odpovídající rostoucím požadavkům klientů na výkon a současně zvýší spolehlivost provozovaných aplikací, z nichž některé běží v režimu kritických aplikací.

 

Našim klientům poskytujeme optimální prostředí pro provoz a růst jejich aplikací bez nutnosti dodatečných investic do hardware a zrychlujeme tím uvedení jejich služeb na trh. Námi poskytovaná infrastruktura je dostatečně dimenzovaná pro rychlé změny požadavků klientů na růst výkonu aplikací a zajištění jejich nepřetržitého provozu.

Realizované projekty:

Czech Courier

Již od roku 2000 využívá služeb našeho aplikačního hostingu společnost Czech Courier se svou službou ekuryr.cz.  Kromě objednávkového modulu provozujeme i ostatní informační systémy, kterými jsou podpora call-centra, dispečerský modul, fakturace a pokročilý reporting. Od původní jednoduché aplikace jde dnes o velmi sofistikovaný nástroj, který se v průběhu let podílel na růstu společnosti mezi největší kurýrní služby v Praze. Dnes jde o kritickou aplikaci, zajišťující komplexní každodenní provoz společnosti a o to více nás těší, že jsme i změně majitele společnosti dokázali spolupráci nastavit tak, že může společnost Czech Courier patřit i nadále k našim významným referencím.

FRACTAL

Mezi naše nejvýznamnější zákazníky s nejvyšším počtem transakcí patří cestovní kancelář FRACTAL, která nám svěřila provoz svých klíčových aplikací. Na hostované platformě proběhne v režimu 24x7 ročně až čtvrt miliardy CZK obratu a ve špičkovém zatížení dosahují denní tržby téměř 4 000 000,- CZK. Jakýkoliv výpadek by měl fatální následky a o to více jsme hrdi na to, že tyto služby poskytujeme již od 1.4.2004. Kromě interních aplikací zajišťujeme i provoz několika internetových portálů jako jsou www.smartterminal.cz, www.fractal.cz, www.xletenky.cz nebo  www.expoinfo.cz.

Agronavigator

Patrně nejvytíženější aplikací našeho hostingového centra je multiportálový systém Agronavigator, zastřešující a obsluhující přes 40 samostatných portálů s více jak 90 000 příspěvky s  přibližně  0,6 milionu návštěvníků za měsíc. Redakční činnost provádí přes 4000 registrovaných redaktorů, kteří zajišťují desítky nových odborných článků vydaných každý den. V souvislosti s projektem Agronavigátor jsme od roku 2002 až do roku 2008 provozovali i internetový portál Ministerstva zemědělství ČR. V rámci projektu agronavigator.cz provozujeme desítky dalších samostatných aplikací, jako jsou slovníkové aplikace, maillisty, exportní a importní komunikační rozhranní k externím systémům apod.

Sodexo Pass Česká Republika a.s.

V roce 2008 se náš aplikační hosting rozšířil o aplikaci Cafeteria „mojeBenefity.cz“ společnosti Sodexo a její jednotlivé klony, které jsou nasazovány jako virtuální dedikované aplikace pro jednotlivé zákazníky. Vzhledem k specifikům provozu těchto aplikací poskytujeme kromě standardního aplikačního hostingu v režimu 24x7 také služby zvýšeného dozoru, kdy jsou dle definovaných pravidel v předem plánovaných obdobích prováděny služby nadstandardního monitoringu a on-line vyhodnocování vybraných transakcí a parametrů jednotlivých aplikací.

PhoneCopy.com

Od června roku 2007 se aplikace umístěné v našem aplikačním hostingu rozšířily o nového člena, kterým se stal projekt Phonecopy.com. Jde o světově největší multiplatformní on-line službu pro zálohování a synchronizaci dat z mobilních telefonů s možností přístupu k těmto datům pomocí internetového prohlížeče. Hostované databáze obsahují stovky miliónů záznamů stovek tisíc uživatelů z celého světa. Aplikace je v současné době hostována.

CRAFT.CASE

V roce 2009 jsme získali zakázku na hostování a provozování on-line platformy pro podporu týmové spolupráce na projektech v rámci nástroje pro business analýzu Craft.CASE. Se společností CRAFT.CASE Ltd. jsme uzavřeli smlouvu pro Českou a Slovenskou republiku a od roku 2010 bude spolupráce rozšířena i pro region střední a východní Evropy.  V režimu 24x7 hostujeme databázovou aplikaci, pomocí které mezi sebou komunikují jednotlivé aplikace v rámci distribuovaného procesního modelu jako podpora pro konzultační týmy.